Časté dotazy

„Máte dotaz, přání či připomínku?“

Kontaktujte nás

Co znamená ready made společnost?

Ready made je společnost, která byla založená za účelem dalšího prodeje. Společnost nemá žádnou obchodní historii a její převod je oproti založení na míru rychlejší. Umožňuje Vám tak začít podnikat během 24 hodin bez jakýchkoliv komplikací.

Jaké jsou výhody ready made společnosti?

Hlavní výhodou ready made společnosti je možnost okamžitého podnikání.  Je potřeba pouze doložit občanský průkaz a účastnit se schůzky za účelem převodu společnosti. 

Co je potřeba k založení společnosti s ručením omezeným?

Záleží na typu služby, kterou si vyberete. Při založení společnosti na míru je nutné mít splatit 200.000,- jako základní kapitál společnosti. Proces začíná sepsáním zakladatelské listiny a končí zápisem společnosti do obchodního rejstříku. Délka vyřízení závisí mimo jiné na rychlosti úřadů.

Při koupi ready made společnosti je již plně splacen základní kapitál. Se společností můžete začít podnikat téměř okamžitě po převodu.  Společnost je již zapsaná v obchodním rejstříku, má přidělené IČO a vyřízené volné živnosti.

Je bezpečné koupit ready made společnost?

Ready made společnost kupujte pouze od ověřených firem, které Vám zaručí nulovou obchodní historii společnosti. Pouze tak si můžete být jisti, že na Vás nepřejdou žádné cizí závazky společnosti

Jak se liší ready made společnost od založení společnosti na míru?

Ready made se liší hlavně výhodami, které sebou přináší. Na rozdíl od založení na míru, je celý proces rychlejší a není potřeba splatit základní kapitál.

Je možná změna sídla u ready made společností?

Samozřejmě. Naše předzaložené společnosti mají vyřízené sídlo v Praze. Změna sídla na jinou pražskou adresu je zdarma, pokud chcete měnit sídlo mimo Prahu, je nutný nový notářský zápis, který stojí 5.000 Kč (v rámci této změny je vhodné využít i změny názvu společnosti). 

Jak je to s firmou? Jménem společnosti?

U ready made společností je v notářském zápise uvedeno naše, vymyšlené jméno. Pokud budete chtít jiný název, provádí se tato změna změnou notářského zápisu.

Při založení společnosti na míru jsou všechny kroky přesně podle vašich požadavků. Jde o zdlouhavější proces, při kterém však není potřeba změn. 

Pokud potřebujete otestovat či ověrit dostupnost názvu společnosti, je vhodné použít web justice nebo službu overovac.cz která je zadarmo.

Při výběru názvu společnosti by měl klient dbát na to, aby název nebyl zaměnitelný s již existujícím názvem cizích společností. Je tedy třeba novou firmu otestovat oproti všem již existujícím firmám.

Podnikatelský servis

Chcete pravidelně zdarma dostávat podnikatelské rady?